група 103 Охорона праці


Тема уроку: Тестування
Дата: 27.03.20
1. При зовнішньому масажі серця кількість натискань на грудну клітку складає:
А). 30 разів на хвилину;
Б). 40 разів на хвилину;
В). 50 разів на хвилину;
Г). 60 разів на хвилину?
2. До безпечних методів звільнення потерпілого від дії електричного струму відноситься:
А). вимкнути напругу рубильником або вимикачем;
Б). перерубати провід сокирою з мокрим дерев’яним держаком;
В). відкинути провід металевою трубою?
3. Яку допомогу необхідно надати потерпілому при переломі кінцівки:
А). перев’язати місце перелому;
Б). укласти кінцівку в зручне для потерпілого положення;
В). іммобілізувати уламки кісток кінцівки за допомогою шин або підручних засобів з обов’язковою фіксацією двох суміжних суглобів?
4. Яку першу допомогу необхідно надати потерпілому при пошкоджені шкіряних покровів і м’язової тканини:
А). рани промити, чужорідні тіла вилучити, накласти пов’язку;
Б). змастити шкіру навколо рани 5 % розчином йоду, накласти на рану суху стерильну пов’язку;
В). залити рану 5% розчином йоду і накласти на неї пов’язку?

5. На який максимальний час дозволяється накладати потерпілому джгут або закрутку при наданні йому першої допомоги:
А). до 1 години;
Б) до 2 годин;
В) до 3 годин?
6. Яку першу допомогу необхідно надати потерпілому при ударі:
А). на поранене місце накласти холодний компрес;
Б). потерпілого зручно покласти;
В). на забите місце покласти тугу пов’язку?
7. Для зупинки носової кровотечі потрібно накласти на ніс:
А). холодний компрес;
Б). гарячий компрес;
В) сухий компрес?
8. Для зупинки артеріальної кровотечі гумовий джгут накладають:
А). вище поранення;
Б). безпосередньо на поранення;
В) нижче поранення?
9. При наданні першої медичної допомоги нашатирний спирт використовують:
А). для обробки ран і поранень на шкірі;
Б). при серцевому болі;
В). при знепритомнінні?
10. Які ознаки струсу мозку у потерпілого:
А). сонливість в’ялість, блідість шкіряних покровів, пітливість, підвищення частоти пульсу і дихання;
Б). головний біль, нудота і блювання, втрата свідомості;

В). збуджений стан, почервоніння шкіряних покровів, підвищення слиновиділення, потемніння в очах?


Тема уроку: Долікарська  допомога при розтягненнях, ударах, переломах
Дата: 20.03.20
Забій – це закрите пошкодження тканин і органів без істотного порушення їх структури. Зазвичай виникає в результаті удару тупим предметом або при падінні. Найчастіше пошкоджуються поверхнево розташовані тканини (шкіра, підшкірна клітковина, м’язи і окістя).
Особливо страждають при сильному ударі м’які тканини, які придавлюються в момент травми до кісток. В результаті удару гомілки в області передньовнутрішньої її поверхні, де шкіра і підшкірна клітковина прилягають до кістки, може відбуватися омертвіння шкіри та її подальше відторгнення. При ударах по малозахищеним м’яким тканинам кісток наступають не тільки дуже хворобливі удари окістя з її відшаровуванням, але і пошкодження кісток (тріщини і переломи).
Перша допомога. При наданні першої допомоги потерпілим з ударами, якщо є хоч найменша підозра на більш важку травму (перелом, вивих, пошкодження внутрішніх органів і т.п.), її обсяг повинен відповідати тяжкості передбачуваного ушкодження. При порушенні цілості шкіри накладають стерильну пов’язку.
У випадках відшарування шкіри, при множинних ударах, ударах суглобів, внутрішніх органів проводять транспортну іммобілізацію і доставляють постраждалого до найближчої лікувальної установи. При порушенні функції дихання та серцевої діяльності невідкладно на місці події починають штучне дихання і масаж серця. Одночасно викликають швидку медичну допомогу.
Зменшенню болю при невеликих ударах м’яких тканин сприяє місцеве застосування холоду: на пошкоджене місце направляють струмінь холодної води, прикладають до нього міхур або грілку з льодом або роблять холодні примочки. Рекомендується відразу після травми накласти давлячу пов’язку на місце забиття і створити спокій, наприклад при забитті руки її спокій можна забезпечити за допомогою косинкової пов’язки.
При ударах ноги їй надають високе становище, протягом декількох днів дотримуються щадного режиму навантаження, а потім, у міру зменшення болю і набряку, поступово його розширюють. Розсмоктуванню синця сприяють теплові процедури (грілка з теплою водою, теплі ванни і т.п.), зігріваючі компреси, активні рухи з наростаючою амплітудою в суглобах, розташованих поряд з пошкодженим місцем, до яких можна приступати тільки через кілька днів після травми.
Розтягнення і розриви зв’язок, сухожиль, м’язів відносяться до часто зустрічаємих пошкоджень опорно-рухового апарату. Характерною ознакою розриву або розтягнення є порушення рухової функції суглоба, який зміцнюється відповідною зв’язкою, або м’язи, якщо пошкоджується вона сама або її сухожилля.
При пошкодженні зв’язки страждають розташовані поруч з нею живлячі кровоносні судини. В результаті цього утворюється більший чи менший крововилив у навколишні тканини.
Перша допомога. При розтягуванні, розриві зв’язок ушкодженому суглобу, перш за все, необхідно забезпечити спокій, накласти тугу пов’язку і для зменшення болю прикладати холодний компрес протягом 12-24 годин, потім перейти на тепло та зігріваючі компреси.
Вивих – стійке зміщення суглобових кінців кісток, що викликає порушення функції суглоба.
У більшості випадків вивих є важкою травмою, яка іноді загрожує життю постраждалого. Так, при вивиху в шийному відділі хребта внаслідок здавлення спинного мозку можливі параліч м’язів рук, ніг і тулуба, розлади дихання та серцевої діяльності.
Основні ознаки травматичного вивиху: різкий біль, зміна форми суглоба, неможливість рухів в ньому або їх обмеження.
Перша допомога. Надаючи першу допомогу потерпілому на місці події, не можна намагатися вправляти вивих, так як це часто викликає додаткову травму. Необхідно забезпечити спокій ушкодженому суглобу шляхом його знерухомлення. Необхідно прикласти до нього холод (пузир з льодом чи холодною водою). Не можна застосовувати зігріваючі компреси. Вправити вивих повинен лікар в перші години після травми.
Переломи – пошкодження кісток, які супроводжуються порушенням її цілості. При переломах одночасно з пошкодженням кістки порушується цілість навколишніх м’яких тканин, можуть травмуватися розташовані поруч м’язи, судини, нерви та ін. При супутньому перелому пошкодженні шкіри і наявності рани перелом називають відкритим, а якщо шкіра ціла – закритим.
Перша допомога. При наданні першої допомоги ні в якому разі не слід намагатися зіставити відламки кістки – усунути зміну форми кінцівки (викривлення) при закритому переломі або вправити назовні кістку, яка вийшла, при відкритому переломі.
Потерпілого потрібно якомога швидше доставити в лікувальний заклад. Попередньо необхідно забезпечити надійну транспортну іммобілізацію, а при відкритому переломі ще і накласти на рану стерильну пов’язку. У разі сильної кровотечі необхідно вжити заходів до її зупинки, наприклад за допомогою джгута кровоспиняючого.
Якщо на період транспортування потрібно утеплити потерпілого, то бажано пошкоджену кінцівку просто укутати або залишити під накинутим зверху одягом (руку під пальто і т.п.).
При необхідності роздягнути потерпілого (це можна робити тільки в тих випадках, коли немає небезпеки змістити кісткові уламки), спочатку знімають одяг зі здорової сторони, а потім на стороні пошкодження; одягають у зворотній послідовності. Переносити потерпілого з переломом можна тільки на невеликі відстані і краще на носилках.







Тема уроку: Правила надання першої допомоги при ураженні 
електричним струмом
Дата: 13.03.20

При ураженні електричним струмом необхідно якомога швидше звільнити потерпілого від струмопровідних частин обладнання. Дотик до струмопровідних частин (мережі під напругою) у більшості випадків призводить до судом м’язів, тобто людина самостійно не в змозі відірватися від провідника. Тому необхідно швидко відключити ту частину електрообладнання, до якої доторкається людина. Будь-яке зволікання при наданні допомоги, а також невміння того, хто допомагає, надати кваліфіковану допомогу, призводить до загибелі людини, яка знаходиться під дією струму.




При звільненні потерпілих від струмопровідних частин або проводу в електроустановках напругою до 1000 В відключають струм, використовуючи сухий одяг, палицю, дошку, шапку, сухі рукавиці, рукав одягу, діелектричні рукавиці. Провідники перерізають інструментом з ізольованими ручками, перерубують сокирою з дерев’яним сухим топорищем.
Потерпілого можна також відтягнути від струмопровідних частин за одяг, уникаючи дотику до навколишніх металевих предметів та до відкритих частин тіла потерпілого. Відтягуючи потерпілого за ноги, не можна торкатися його взуття, оскільки воно може бути сирим і стає провідником електричного струму. Той, хто надає допомогу, повинен одягнути діелектричні рукавиці або обмотати їх шарфом, натягнути на них рукав піджака або пальта. Можна також ізолювати себе, ставши на гумовий килимок, суху дошку тощо.

Після звільнення потерпілого від дії струму потрібно відразу ж надати йому необхідну медичну допомогу. Виділяють три стани людського організму внаслідок дії електроструму:
– I стан – потерпілий при свідомості. Слід забезпечити повний спокій, 2-3 годинне спостереження, виклик лікаря.
– II стан – потерпілий непритомний, але дихає. Людину покласти горизонтально, розстебнути комір і пасок, дати нюхати нашатирний спирт, викликати лікаря.
– III стан – потерпілий не дихає або дихає з перервами, уривчасто. Роблять штучне дихання і непрямий масаж серця.
Якщо потерпілий після звільнення від дії електричного струму і надання медичної допомоги прийшов до тями, його не слід одного відправляти додому або допускати до роботи. Такого потерпілого слід доставити в лікувальний заклад, де за ним буде встановлено спостереження, так як наслідки від впливу електричного струму можуть проявитися через кілька годин і привести до більш важких наслідків.


Немає коментарів:

Дописати коментар